Lato minęło szybko, a zakończeniem letniej pory w Kłodzku miał być specjalny, darmowy koncert na zakończenie lata. Zadbano o to, by wydarzenie odbyło się bez przeszkód, jednak nie można powiedzieć, że koncert się udał. Zabrakło bowiem publiczności, która mogłaby docenić starania zaproszonych do Kłodzka artystów.

Nieudany koncert na zakończenie wakacji

Darmowe koncerty z reguły cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza po blisko 2 latach przerwy od publicznych wydarzeń. W związku z tym nic nie wskazywało na to, że koncert zorganizowany na zakończenie wakacji w Kłodzku okaże się takim niewypałem. Na sobotę, 3 września, zaplanowano występ 3 zespołów, w tym dwóch artystów znanych z popularnego telewizyjnego programu The Voice. Pora była idealna, pogoda dopisała, a muzycy dali z siebie wszystko. To jednak nie wpłynęło na publiczność, ponieważ na sobotni koncert przyszło zaskakująco mało osób.

Co było przyczyną niskiego zainteresowania koncertem?

Darmowy koncert nie zgromadził imponującej publiczności. Powodem tego mógł być brak stoisk gastronomicznych, które z reguły przyciągają wielu zainteresowanych. Sam koncert nigdy nie wywoła ogromnego zainteresowania, chyba że pojawi się na nim ktoś znany. Tymczasem do Kłodzka zaproszono początkujących artystów. Talentu nie można im oczywiście odmówić, ale publika jest bezlitosna i nie rusza się z domu bez zachęty w postaci dobrego jedzenia lub znanego artysty, Być może organizatorzy koncertu wyciągną wnioski na przyszły rok i zaproponują mieszkańcom Kłodzka imprezę bardziej dopasowaną do ich oczekiwań.

A jeśli szukasz pomysłu na ciekawe spędzenie czasu w Kłodzku, sprawdź wpis o najciekawszych zabytkach w mieście: https://klodzkoinfo.pl/2022/04/12/klodzko-zabytki-ktore-warto-zobaczyc/.