Złodzieje niejednokrotnie udowadniali, jak dużym potrafią wykazać się sprytem i… desperacją. Ciekawą historię mieli do przekazania funkcjonariusze z Jeleniej Góry. Policjanci złapali 27-letniego mężczyznę, który dopuścił się kradzieży auta w nocy z 21 na 22 sierpnia. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby przy okazji nie odkryli, że sprytny złodziej, celem kamuflażu, przebrał się za kobietę.

Nieudolny, ale skuteczny kamuflaż

Chcesz pozostać nieuchwytnym złodziejem? Ukryj swoją prawdziwą tożsamość pod błyszczącą sukienką, krzykliwą peruką i wysokimi obcasami! Masz metr dziewięćdziesiąt wzrostu i nie umiesz chodzić na szpilkach? Spokojnie, mamy XXI wiek, nikt nie zwróci na Ciebie uwagi!

Kamery monitoringu zarejestrowały wystrojoną, dziwnie poruszającą się kobietę, która zmierza w kierunku znajdującego się na prywatnej posesji auta. Dama korzysta z oryginalnego klucza i odjeżdża skradzionym właśnie autem. Właściciel samochodu natychmiast zgłosił kradzież, a policja rozpoczęła śledztwo.

Być może złodziejowi udałoby się zatrzymać dla siebie łup, w końcu zamaskowany ukrył swoje cechy szczególne, gdyby nie pewien brak ostrożności. Policjanci szukali przecież nie jego samego, a samochodu. Funkcjonariusze znaleźli więc auto, a w środku siedział 27-letni mężczyzna. Obok znajdowały się damskie ubrania łudząco podobne do tych uwiecznionych na kamerze monitoringu.

Złodziej odnaleziony w gminie Jawor

Mężczyzna poruszał się skradzionym audi i tym sposobem dotarł do gminy Jawor. Myślał, że jest już bezpieczny i może chwilkę odpocząć, zanim zacznie kolejne działania. Zdjął niewygodne przebranie i siedział w skradzionym wozie, zapewne myśląc, co dalej. Tak zastała go policja.

Funkcjonariusze odnaleźli 27-latka zaledwie po kilku godzinach poszukiwań. I chociaż sytuacja może wydawać się zabawna, wręcz nieco groteskowa, to jest również poważna. Mężczyzna dopuścił się kradzieży, za którą grozi mu do 5 lat więzienia. 27-latek przebywa obecnie w areszcie.