Dzisiaj, 3 sierpnia przed godziną 7 rano doszło do tragicznego wypadku na torach kolejowych biegnących między Gorzanowem a Kłodzkiem. Młoda kobieta przekraczająca tory w niedozwolonym miejscu została śmiertelnie potrącona przez pociąg. Wstrzymano pociągi na trasie Kłodzko-Międzylesie.

Zginęła, przechodząc przez tory

Potrącona przez pociąg kobieta zginęła na miejscu. Przyczyną wypadku było niestety nieostrożne zachowanie na torach. Młoda kobieta przechodziła w niedozwolonym, nieoznakowanym miejscu. Z tego powodu nie została w porę zauważona przez prowadzącego pociąg maszynistę, co zresztą niewiele by zmieniło. Kobieta nie miała szans z rozpędzonym pociągiem. Według aktualnych ustaleń był to wypadek, kobieta nie zauważyła nadjeżdżającego pociągu, a kiedy zdała sobie sprawę z zagrożenia, było już za późno.

Wypadek spowodował duże utrudnienia ruchu. Na miejscu zdarzenia pracuje obecnie prokuratura, a dla pociągów kursujących na trasie Kłodzko-Międzylecie uruchomiono zastępczą linię autobusową. Wypadek wiąże się również z opóźnieniami dla pociągów na innych trasach. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa przywrócenie ruchu kolejowego na trasie.

Śmierć ku przestrodze — liczne wypadki na torach

To przerażające, jak często dochodzi do śmiertelnych wypadków na torach. Niestety, wina leży po stronie pieszych, którzy przeceniają swoje możliwości, jeśli chodzi o czas przejścia przez tory. I chociaż nadjeżdżające pociągi widać i słychać z daleka, nie ratuje to życia nieostrożnych pieszych lub kierowców, którzy decydują się dostać na drugą stronę, łamiąc przepisy bezpieczeństwa.

W sieci dostępne są relacje ze śmiertelnych wypadków, które krążą ku przestrodze. Nawet tak przerażające zapisy nie powstrzymują ludzi przed ryzykiem, które bardzo często źle się dla nich kończy. Pamiętajmy, że pociąg nigdy nie zahamuje na czas, bez względu na to, czy maszynista nas zauważy, czy nie.

Apelujemy o ostrożne zachowanie na torach. Jeśli z powodu braku bezpiecznego przejścia konieczne jest pokonanie dodatkowej trasy, zróbcie to bez wahania. Lepiej stracić 15 minut niż całe życie.