Stacja paliw stała się celem ataku dla trzech młodocianych przestępców. Grupa ta, składająca się z dwóch pełnoletnich mężczyzn – 24- i 18- latka oraz jednego nieletniego, podjechała na stację w celu zatankowania swojego pojazdu. Jednakże, ich zamiarem nie było uiszczenie należności za pobrane paliwo – po tankowaniu, szybko odjechali bez zapłaty.

Nie tylko paliwo było przedmiotem ich kradzieży. Mężczyźni wcześniej zdobyli tablice rejestracyjne w sposób nielegalny, bowiem okazało się, że były one skradzione z innego pojazdu. Informacje te potwierdza Wioletta Martuszewska, rzeczniczka kłodzkiej policji, która tłumaczy, że policjanci udowodnili winę mężczyzn. Policjanci odnaleźli również skradzione tablice porzucone w krzakach na terenie gminy Kłodzko.

Podczas prowadzonych czynności procesowych, podejrzani mężczyźni złożyli wyjaśnienia. Bezwzględnie przyznali się do swoich przestępstw, potwierdzając winę za kradzież tablic rejestracyjnych, posługiwanie się nimi oraz kradzież paliwa.

Sytuacja wymaga teraz interwencji sądu. Zarówno 24-latek, jak i jego 18-letni współsprawca staną przed sądem. Wobec nich Prokurator Rejonowy w Kłodzku zastosował środek zapobiegawczy, który obejmuje dozór policji. Z kolei ich nieletni kompan zostanie skierowany do sądu rodzinnego, który podejmie decyzję o jego dalszym losie.