Ostatnie prace remontowe zostały zakończone w kłodzkim Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, które mieści się przy ulicy Kościuszki. Ten proces renowacji, obejmujący wiele aspektów budynku, przyniósł znaczące ulepszenia dla placówki.

W ramach prac modernizacyjnych dokonano wielu zmian. Przede wszystkim wyremontowano korytarze oraz odnowiono wnętrza biur. Przestrzenie te otrzymały nowe powłoki malarskie, co sprawiło, że zyskały świeży wygląd. Również podłogi i posadzki przeszły gruntowną metamorfozę – zostały wymienione na nowe. Warto dodać, że zużyte stopnie schodów także doczekały się renowacji.

Poza tym balustrady zostały oczyszczone i odmalowane, co przyczyniło się do ich odświeżonego wyglądu. Dodatkowo montaż poręczy prowadzącej z parteru na pierwsze piętro to kolejne ulepszenie w tym obiekcie. O tych wszystkich zmianach poinformowali urzędnicy kłodzkiego starostwa za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W trakcie prac remontowych natrafiono jednak na niecodzienną niespodziankę. Pod starą podłogą odkryto egzemplarze niemieckiej gazety z grudnia 1923 roku, które przetrwały tam ukryte przez blisko 100 lat. Znalezione fragmenty zostały starannie oprawione i obecnie wiszą na ścianie jednego z biur, stanowiąc niezwykły element dekoracji oraz ciekawy punkt odniesienia do historii.