W ostatnich dniach na ulicach Kłodzka można dostrzec nowy środek transportu – elektryczne hulajnogi. Udostępnione mieszkańcom przez firmę Quick Polska, te pojazdy można wynająć za pośrednictwem aplikacji mobilnej QUICK. Niektóre z nich pierwotnie zostały umieszczone na placu Chrobrego, ale teraz można je znaleźć w rozmaitych miejscach miasta, co czasami może powodować utrudnienia dla pieszych.

Komendant straży miejskiej Kłodzka, Michał Tułacz, wyraził ostrzeżenie dla wszystkich korzystających z tych jednośladów. Podkreślił, że konieczne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego podczas jazdy hulajnogą, a niewłaściwe zachowanie może skutkować wymierzeniem mandatów karnych.

Elektryczne hulajnogi miejskie od jakiegoś czasu zyskują na popularności jako efektywny sposób poruszania się po mieście. Użytkownicy mogą łatwo i szybko lokalizować i opłacać wynajem pojazdów za pomocą aplikacji na smartfonie, co czyni je atrakcyjną alternatywą dla przepełnionych autobusów lub zakorkowanych ulic dużych miast.

Quick Polska nie ogranicza się jednak tylko do dużych aglomeracji. W lutym ubiegłego roku firma rozpoczęła ekspansję swoich usług do mniejszych miast, takich jak Wałbrzych, Świdnica czy Dzierżoniów. W Świdnicy na przykład udostępniono łącznie 30 hulajnóg elektrycznych dla mieszkańców.