Niedawno w Kłodzkim Centrum Kultury odbyła się ceremonia wręczenia nagród przez burmistrza miasta – Lwy Kłodzkie. To debiutancka edycja konkursu organizowanego przez urząd miejski, mającego na celu uhonorowanie zarówno osób, jak i firm, których wkład w rozwój Kłodzka jest znaczący.

Wyrazy gorących gratulacji dla zwycięzców, osób nominowanych oraz zgłoszonych do udziału w konkursie pojawiły się na profilu Piszko w mediach społecznościowych. Jego podziękowania za wkład w rozwój Kłodzka skierowane były zarówno do mieszkańców, jak i sektora biznesu oraz licznie przybywających turystów.

Lwy Kłodzkie – oto laureaci

Do rywalizacji o tytuły Lwów Kłodzkich zgłoszono łącznie 40 kandydatów i firm, które rywalizowały w sześciu różnych kategoriach. Komisja konkursowa wyłoniła po 3 finalistów z każdej z nich.

Kategoria Kultura

Pierwsze miejsce przypadło Katarzynie Mące-Żelazko. Pozostałymi nominowanymi byli: Agata Bilińska & RohoKonar oraz Zuzanna Gałecka.

Kategoria Edukacja

Triumfatorką została Agnieszka Ryszka, a nominacje otrzymali również Joanna Załucka i Witold Kozakowski.

Kategoria Sport

Henryk Szydłowski to zwycięzca w tej kategorii. Nominowani zostali również Agnieszka Janowicz i Marcin Radomski.

Kategoria Turystyka

Wyróżnienie w tej kategorii przypadło Koronie – Hotel&Restauracja p. Wiktora Mazurka, Adama Konefała, Wiesława Leszczaka. Nominowani byli również Krzysztof Kaszuba i Marcelina Sajdak.