Nie jest tajemnicą, że rekonwalescencja po zakażeniu koronawirusem może trwać naprawdę długo. Nietypowo dla powszechnie występujących chorób wirusowych, objawy koronawirusa są trudne do przewidzenia, podobnie jak powikłania. Nikogo nie dziwi zatem dłuższy czas rekonwalescencji. Ze świetną inicjatywą wyszły Uzdrowiska Kłodzkie SA, które uruchamiają specjalne pakiety rehabilitacyjne.

Zamiast SPA rehabilitacja

W 2020 roku wszyscy jednocześnie zrozumieliśmy, jak istotne jest dbanie o własne zdrowie i jak szybko można je stracić. To niby żadna nowość — zdrowie jest ważne, ale przyznajcie sami, że w pędzie życia mamy w zwyczaju zapominać o zdrowiu. Koronawirus nie dał nam zapomnieć.

Osoby, które zmagają się z ciężkimi powikłaniami po koronawirusie, powinny rozważyć pobyt rehabilitacyjny. Uzdrowiska Kłodzkie SA realizują turnusy rehabilitacyjne w przyjemnym ośrodku w Dusznikach-Zdroju. Ich oferta jest godna uwagi ze względu na duże doświadczenie w leczeniu dolnych dróg oddechowych. W ośrodku pracują doświadczeni specjaliści, a pensjonariusze mogą liczyć nie tylko na zabiegi, ale również na opiekę medyczną i wsparcie psychologa. Tak kompleksowa opieka umożliwia szybki powrót do pełni sił.

Pobyt na 8 15 i 22 dni

Turnusy dostępne obecnie obejmują pobyty 8, 15 i 22-dniowe. Każdego dnia odbywa się aż 5 zabiegów dziennie, dzięki czemu pobyt na pewno nie okaże się stratą czasu. Napięty grafik zabiegowy pozostawi również wystarczająco dużo miejsca na relaks — do dyspozycji kuracjuszy jest basen, a pływanie to znakomite połączenie relaksu ze zbawienną dla mięśni aktywnością. Na osobną uwagę zasługuje także kuchnia — czy jest coś lepszego niż starannie przygotowane, smaczne i zdrowe posiłki, których nie musimy robić sami? Pobyt w uzdrowisku zdecydowanie jest wart rozważenia.

Informacje o zapisach, terminach i kosztach pobytu na terenie uzdrowiska znajdziecie na oficjalnej stronie uzdrowiska-klodzkie.pl.